Технологія вишивання хрестиком.
Закріплюємо нитку, виводимо голку на лицьову сторону в лівому нижньому кутку клітки (точка 1). Робимо діагональний стібок в правий верхній кут (точка 2) і виводимо голку на виворітну сторону. Потім виконуємо вертикальний стібок в лівий нижній кут наступної клітини (точка 3). Знову виконуємо діагональний стібок і вводимо голку в точку 4. Таким чином вишиваємо весь горизонтальний ряд в напрямку зліва направо.
В кінці ряду робимо вертикальний стібок вниз (з виворітного боку) і виводимо голку на лицьову сторону в точці 7, т. Е. В правий нижній кут останньої клітини. Потім виконуємо діагональний стібок в напрямку справа наліво в лівий верхній кут клітки (точка 4) і виводимо голку на лицьову сторону в правому нижньому кутку наступної клітини (точка 5).
Таким чином закриваємо всі хрестики до кінця ряду.
На вивороті горизонтальний ряд хрестиків вийде у вигляді подвійних вертикальних стібків. Вишиваючи ряд хрестиків саме таким способом, ви наблизитися до освоєння ідеальної вивороту!
Основне правило вишивки хрестом: верхні стібки хрестика завжди лежать в одному напрямку.
Як закінчити вишивання.
Виводимо голочку на виворітній бік. Проведіть голку під 3-4 вертикальними стібками та протягніть вишивальну нитку; нитка повинна повністю сховатись під стібками, але не стягнути вишитий ряд. Акуратно відріжте нитку близько до вишивки, щоб кінчика нитки не було видно.
Варіанти виконання шва «косий хрестик»
а - по горизонталі в два ходи; б - по вертикалі в два ходи ; в - по діагоналі в два ходи
Виконання шва «косий хрестик» по горизонталі в один хід
У схемах вишивки хрестом повний хрестик позначається будь-яким символом, що займає всю клітинку. У ключі схеми зазвичай вказується у скільки складань нитки вишивати повний хрест.
Немає коментарів:
Дописати коментар